DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

STATYSTYKA

DZIŚ 47

WCZORAJ 103

TYDZIEŃ 541

MIESIĄC 2278

WSZYSTKIE 78713

Działalność sekcji UTW

Działalność UTW

W salach Miejskiego Centrum Kultury od maja 2012 r. odbywają się zajęcia sekcji Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oddział w Aleksandrowie Kujawskim.
Z naszych sal korzystają sekcje:
plastyczna - rękodzieła, fotograficzna, teatralna a także grupa pn."Damskie spotkania na różne tematy".


Uczestnicy sekcji rękodzieła pod opieką osoby prowadzącej przygotowują prace rękodzielnicze: ozdoby z filcu, wikliny papierowej, koronkarstwo, decoupage i inne.
Swoje dokonania prezentowali na wystawach podsumowujących zajęcia w MCK  i podczas "Kulturalnego Przesilenia" w 2012r.,2013 i 2014.

Sekcja Fotograficzna opiera się na działalności Klubu Fotografów "Obiektyw Seniora", do którego należy większa część uczestników. Klub powstał wiosną 2014 roku jako wynik realizacji projektu pt. "Polowanie na przeszłość", który był realizowany w ramach programu „Seniorzy w akcji”. Współtwórcami tego przedsięwzięcia byli Piotr Miernik ówczesny stażysta w Miejskim Centrum Kultury i Izydor Zaręba z Kujawsko–Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oddział Aleksandrów Kujawski. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie "ALeksandrowska Kultura" z pomocą MCK dzięki Towarzystwu Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Uczestnicy Klubu spotykają się na zajęciach teoretycznych, a także praktycznych. Swoją wiedzę rozwijają uczestnicząc w wystawch i wydarzeniach artystycznych. Swoje prace prezentowali już kilkakrotnie podczas wystaw i przeglądów fotograficznych w Aleksandrowie Kujawskim i Toruniu.

W październiku 2013 i 2014 r. UTW Aleksandrów Kujawski z powodzeniem przeprowadził wspólnie z MCK konkurs fotograficzny pn. "Mój uniwersytet i Mój region". Wspólnie planujemy i realizujemy jego kolejne edycje.

W MCK spotykają się również miłośnicy teatru. W maju 2013r. i 2014r. studenci UTW przygotowali i wzięli udział w Konkursie Krasomówczym. W grudniu 2013 podczas wigilii UTW, grupa teatralna z powodzeniem zaprezentowała swoje umiejętności w montażu słowno muzycznym z okazji świąt Bożego Narodzenia. W 2014 roku grupa teatralna zaprezentowała swoje teatralne pasje w kilku pokazach i montażach np. z okazji Dnia Kobiet. Grupa działa pod nazwą "Tęcza" dając występy podczas uroczystości UTW oraz bierze udział w przeglądach artystycznych.

Występ na koniec roku akademickiego 2015:

fot.Stefania Warszewska - Klub Fotografa "Obiektyw Seniora"

fot. Ewa Kowalska - Klub Fotografa "Obiektyw Seniora"

 

Zajęcia rękodzielnicze i plastyczne w październiku 2014:

 

Występ na koniec roku akademickiego 2014:

 

Występ z okazji dnia kobiet 2014:

 

 

 

 

 

ROK 2013
Konkurs Krasomówczy

Występ podczas wigilii 2013


Zajęcia plastyczne prowadzi; Agnieszka Kraszewska.
Zajęcia teatralne prowadzi Roma Zabłocka
Zajęcia fotograficzne prowadzi Marcin Strych

TOP