DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

STATYSTYKA

DZIŚ 13

WCZORAJ 61

TYDZIEŃ 13

MIESIĄC 2118

WSZYSTKIE 92441

Działalność sekcji UTW

Działalność UTW

W salach Miejskiego Centrum Kultury od maja 2012 r. odbywają się zajęcia sekcji Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oddział w Aleksandrowie Kujawskim. Obecnie studenci spotykają się na zajęciach aerobiku oraz uczestnicząc w "Damskich Spotkaniach na różne tematy".

W poprzednich latach z naszych sal skorzystały sekcje: plastyczna - rękodzieła, fotograficzna, teatralna a także grupa pn."Damskie spotkania na różne tematy".


Uczestnicy sekcji rękodzieła pod opieką osoby prowadzącej przygotowywali prace rękodzielnicze: ozdoby z filcu, wikliny papierowej, koronkarstwo, decoupage i inne.
Swoje dokonania prezentowali na wystawach podsumowujących zajęcia w MCK  i podczas "Kulturalnego Przesilenia" w 2012r.,2013 i 2014.

Sekcja Fotograficzna opierała się na działalności Klubu Fotografów "Obiektyw Seniora", do którego należała większa część uczestników. Klub powstał wiosną 2014 roku jako wynik realizacji projektu pt. "Polowanie na przeszłość", który był realizowany w ramach programu „Seniorzy w akcji”. Współtwórcami tego przedsięwzięcia byli Piotr Miernik ówczesny stażysta w Miejskim Centrum Kultury i Izydor Zaręba z Kujawsko–Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oddział Aleksandrów Kujawski. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie "ALeksandrowska Kultura" z pomocą MCK dzięki Towarzystwu Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Uczestnicy Klubu spotykali się na zajęciach teoretycznych, a także praktycznych. Swoją wiedzę rozwijali uczestnicząc w wystawch i wydarzeniach artystycznych. Swoje prace prezentowali już kilkakrotnie podczas wystaw i przeglądów fotograficznych w Aleksandrowie Kujawskim i Toruniu.

Od października 2013 r. UTW Aleksandrów Kujawski z powodzeniem przeprowadził wspólnie z MCK konkurs fotograficzny pn. "Mój uniwersytet i Mój region". Wspólnie planujemy i realizujemy jego kolejne edycje.

W MCK spotykali się również miłośnicy teatru. W maju 2013r. i 2014r. studenci UTW przygotowali i wzięli udział w Konkursie Krasomówczym. W grudniu 2013 podczas wigilii UTW, grupa teatralna z powodzeniem zaprezentowała swoje umiejętności w montażu słowno muzycznym z okazji świąt Bożego Narodzenia. W 2014 roku grupa teatralna zaprezentowała swoje teatralne pasje w kilku pokazach i montażach np. z okazji Dnia Kobiet. Grupa działała pod nazwą "Tęcza" dając występy podczas uroczystości UTW oraz brała udział w przeglądach artystycznych.

Występ na koniec roku akademickiego 2015:

fot.Stefania Warszewska - Klub Fotografa "Obiektyw Seniora"

fot. Ewa Kowalska - Klub Fotografa "Obiektyw Seniora"

 

Zajęcia rękodzielnicze i plastyczne w październiku 2014:

 

Występ na koniec roku akademickiego 2014:

 

Występ z okazji dnia kobiet 2014:

 

 

 

 

ROK 2013
Konkurs Krasomówczy

Występ podczas wigilii 2013


Zajęcia plastyczne prowadzi; Agnieszka Kraszewska.
Zajęcia teatralne prowadzi Roma Zabłocka
Zajęcia fotograficzne prowadzi Marcin Strych

TOP